Textbook tenderness - Díl 12.

17. září 2011 v 23:12 | slečna neznámá |  Textbook tenderness
Ellu ráno probudil dotěrný pípavý zvuk budíku. Pokoušela se jej nahmatat aniž by rozlepila oči, ale budík byl v bezpečné vzdálenosti od její postele. Eleanora se naštvaně posadila, promnula si oči a ukončila ono dotěrné pípání. Vůbec se jí dnes nechtělo do školy. Ale nedalo se nic dělat. Roztáhla rolety, oblékla si župan a seběhla dolů po schodech na snídani.
,,Dobré ráno." pozdravila všechny přítomné.
,,Dobré ráno zlato." pozdravil ji otec.
,,Tati!" byla ráda, že ho po tak dlouhé době vidí.
,,Jsem ráda, že jsi tu. V poslední době jsi hodně pracoval, že?"
Ellina matka skopila oči a čekala, co její manžel řekne.
,,Ano, to jsem měl. Ale vynahradím ti to, slibuju." usmál se a namazal si na topinku marmeládu. Ella se usadila na židli vedle otce a zakousla se do topinky, kterou jí nejspíš nachystala Theresa. Ella si ani nevšimla, jaké je dnes při snídani zvláštní ticho. Matka s otcem celou dobu zarytě mlčeli. Uvědomila si to až když její otec vstával od stolu a vybízel ji, aby si pospíšila, že je dnes ve škole čeká spoustu práce.
,,Mami, je všechno v pořádku?" zeptala se opatrně.
,,Nebylo by snad být?" obořila se na ni. Okamžitě začala litovat toho svého tónu. To děvče přece za nic nemohlo.
,,Omlouvám se zlato, jsem přetažená, asi si půjdu lehnout."
,,Dobře." pípla. Zůstala u stolu sama. Chtěla jít za otcem a položit mu stejnou otázku jako před chvílí matce, ale rozmyslela si to. Nejspíš se jí jenom něco zdálo. Její rodiče se přece mají moc rádi a jsou spolu spokojení, protože otec má spoustu peněz a tak spolu musí být šťastní. Tak to přece chodí. Usmála se nad tím, jak celou situaci vyřešila. Ačkoliv byl její úsudek mylný. Brala to zkrátka a dobře tak, jak ji to rodiče naučili brát. Myslela si, že je to tak správně. Vedli ji k tomu. Neukázali jí ani jiný způsob života. Nevěděla, že by si kdy mohla myslet něco jiného než to, co jí vtloukali do hlavy.
,,Slečno, otec vás volá, máte se jít přesvléct a přijít za ním do pracovny s učebnicemi." vyrušila Ellu Theresa.
,,Ach, jistě, jenom jsem se zamyslela, už jdu." letmo se na ni usmála a vydala se do pokoje. Oblékla si béžovou volánovou sukni a bílou košili, umyla si zuby a obličej a s učebnicemi nakráčela do otcovy pracovny.
,,No to je dost, že jdeš." zasmála se vybídl ji, aby se posadila. Během následující půl hodiny s Ellou zopakoval to, co probírali minule a zjistil, že v jejích učebnicích spousta podstatných věcí chybí. Promnul si čelo a došel k rozhodnutí, že Elle napíše seznam knih, které by si měla půjčit v knihovně a prostudovat.
,,Já mám jet do knihovny? Do Hopeville?" zeptala se užasle. Nikdy ji ještě neposlali samotnou dolů do městečka. Navíc na takové místo, jako je knihovna. Její otec jen mlčky přikývl a podal jí seznam knih.
,,Potřeboval bych, aby sis ty knihy obstarala. Teď nějakou dobu budu mimo město a bylo by dobré, kdyby sis je, mezitím, co budu pryč, nastudovala sama. Opravdu teď moc pracuju a na tohle mi nezbude čas. Takže se mi dokonce hodí, že ti spoustu věcí v učebnici chybí. Můžeš si je tak nastudovat sama." Ella se na něj usmála. Byla ráda, že ji pustí samotnou do města. A navíc v knihovně nikdy nebyla. Chtěla vědět, jak to tam vypadá.
,,A jak dlouho budeš pryč?"
,,Asi dva, tři týdny." Ella vykulila oči.
,,Myslím, že knih je dostatek na celou tu dobu" , zasmál se nad dlouhým seznamem, ,,Možná, že ani všechny ty knihy za tři týdny přečíst nestihneš. Chci, abys věděla, že se nic neděje, když to nestihneš. Byl bych ale rád, kdyby ses snažila stihnout toho co nejvíc." Ella přikývla.
,,Leanor, ještě tě musím poprosit, aby sis za žádnou cenu nebrala jiné knihy než ty, které jsou na seznamu." Eleanora už se chystala zeptat se proč, ale její otec ji zarazil.
,,Neptej se mě proč, prostě si půjč jen ty, co jsou na seznamu." opět přikývla.
,,Táto, kdy zase půjdeme spolu do divadla? Já, ty a máma? Všichni spolu?" zeptala se opatrně. Na chvíli se zamyslel a pak neurčitě odpověděl: ,,Možná až se vrátím. Za tři týdny."
,,Bylo by to hezké. Už jsme dlouho spolu nikde nebyli." usmála se a zastrčila si za ucho neposlušný pramen vlasů. Její otec se zakoukal do země a po chvíli prohlásil: ,,Tak se tu měj hezky, za tři týdny se uvidíme." S těmi slovy odešel. Ještě ji na rozloučenou letmo políbil na tvář. Za chvíli už slyšela zvuk startujícího motoru. Vyběhla na balkon, aby mu na rozloučenou ještě zamávala, ale její otec se ani neohlédl. Trochu ji to zamrzelo.
Ella si sedla do měkkých peřin a pročítala si dlouhý seznam naučných knih. Hrozně se těšila, že půjde poprvé do knihovny. Rychle odběhla do šatny a začala se probírat svým oblečením. Nakonec se rozhodla pro věci, které si koupila na včerejších nákupech. Už se nemohla dočkat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Oceňuju každý názor na ?! :D Děkuju za návštěvu.

© září 2011 - březen 2012