Textbook tenderness - Díl 11.

17. září 2011 v 23:11 | slečna neznámá |  Textbook tenderness
Ella prudce mrštila tašku s novými věcmi na zadní sedadlo, posadila se na místo spolujezdce, naštvaně bouchla dveřmi a doufala, že její matka se k ní přidá. Věděla totiž, že klidnou a kamennou tvář už dlouho neudrží. Bohužel se tomu tak nestalo.
,,Alexi, mě to moc mrzí. Možná že je ještě brzy připravovat ji na to, co bude."
,,Ale někdy to přece přijít muselo."
,,Já vím, že muselo, ale co třeba za rok, za dva?"
,,Myslím, že teď je ta správná doba. Však ona to příjme. Ať už dobrovolně nebo pod nátlakem." usmyslel si Alex. S těmi slovy se otočil a odešel. Amy se za ním ohlížela s neskrývanou bolestí v očích. Přála si, aby Eleanora byla šťastná. Tak moc si byla jistá, že se jí Alex bude líbit a že pro ni bude tím pravým. Taky věděla, že Leanora by nezpochybnila nic, co řeknou. Věděla, že když jí řekne, že Alex je ten, kterého pro ni vybrali, možná to nevezme s klidem, ale vyrovná se s tím. Věděla, že vcelku pohledný miliardář jí může zajistit skvělou budoucnost, ale její dcera byla odlišného názoru. Doufala, že když ji udrží dál od vrstevníků a od všech těch lidí, kteří by ji mohli strhnout na nesprávnou cestu, že se vyvaruje i všech těch nesmyslných postojů a toho, že její dcera skončí s nějakým chudákem s krásnou tvářičkou, který se na ni stejně po čase vykašle a ona bude mít zlomené srdce. Ona přece věděla, co je pro ni správné a co ne. Chtěla ji přece před těmi nekňuby uchránit. Je to přece její úkol. Do auta nastoupila se suverénním a vyrovnaným výrazem.
,,Zlato, můžu se kouknout, co sis koupila?" Ella jen mlčky přikývla a podala jí sako, sukni a svetr.
,,Je to pěkné, určitě ti sluší."
,,Nejspíš." zamumlala sotva slyšitelně.
,,Nechceš se tam ještě vrátit? Myslím, že jsem tam zahlédla pěkné boty a kalhoty." usmála se mile a snažila se Elle trochu zlepšit náladu po tom výstupu v onom butiku. Ella se na ni usmála. Rozhodla se uzavřít kapitolu jménem Alexandr. Naprosto ho vymazat z paměti a už se k té uzavřené kapitole nikdy nevracet. Alex odpoledne odjíždí a pak už ho nemusí nikdy vidět. Když si bude dávat pozor, tak jí to vyjde. Dnes mají s matkou přece nakupovací den a nemíní si ho zkazit nějakým pitomcem jako je Alex.
Eleanora urovnala na sedačku nové oblečení, vystoupila z auta a znovu se vydala k butiku. Nic netušící slečna za pultem už se na ni z dálky usmívala, když ji znovu spatřila. Zdvořile jí úsměv oplatila a vydala se k regálu s kalhotami.
,,Támhleto to je, podívej. Ty šedé, druhé zprava." Ella si přeměřovala šedé kalhoty.
,,Jsou pěkné", zhodnotila je, ,,Teď ještě ty boty." Zamířila do oddělení s botami. Do oka jí padly černé na podpatku, vykládané diamanty.
,,Ty jsou překrásné!" vydechla.
,,Přesně tohle jsou ony." zasmála se Amy.
,,Jde vidět, že jsi moje máma, máme stejný vkus." usmála se Ella a zastrčila si za ucho neposlušnou kudrlinu.
Na konci dne Ella odjížděla z Riverbrooku se spoustou tašek a s blaženým výrazem v obličeji. Byla nadšená ze všeho, co si koupila. A navíc teď, když si toho pitomého Alexe vymazala z hlavy ji nic netížilo. Snad jen to, jaký bude její budoucí muž. Ale to bylo ještě daleko. Tudíž bylo naprosto zbytečné se tím v tuhle chvíli zatěžovat.
,,Mami?"
,,Ano zlato?"
,,Jsem moc ráda, že jsme dnes jely na nákupy. Moc jsem si to užila." Amy se usmála.
,,To jsem moc ráda, já totiž taky. Ale nezapomínej, že zítra už máš školu. Tohle byla jen taková odměna za krásné vysvědčení."
,,Neboj, pamatuju na to."
,,Mami?"
,,Copak ještě?"
,,Chtěla bych tě o něco požádat."
,,Podívej." loupla po své dceři pohledem.
,,Chtěla bych, abys mě už nikdy nevodila nikam, kde bude ten Alex. Ten člověk je mi hrozně nepříjemný. Nemám ho ráda."
Tohle Amy opravdu nečekala. Zděsila se z toho, co jí Ella řekla. Přesto ale nebyla na pochybách. Věděla, že udělá to, co její rodiče považují za správné a to jí v tuto chvíli stačilo. Na Eleanořinu prosbu neodpověděla
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Oceňuju každý názor na ?! :D Děkuju za návštěvu.

© září 2011 - březen 2012